KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14188484
nr 1418 8484
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på pannå, 15x24 cm, yttermått inklusive ram: 34x45 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
måndag 13 september 2021
kl 20:11:03
200 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman